POBYTOVÝ TÁBOR PRE DIEVČATÁ VO VEKU 12- 18 ROKOV


Týždeň plný objavov a rastu

DETVIANSKA HUTA

18.8. - 24.8.2024


MIESTO KONANIA: 

CHATA TRI LIPY


CENA: 270 €

Pridaj sa do našej táborovej rodiny.

  • Ak si dievča vo veku od 12 do 18 rokov, tento tábor je presne pre teba. Zažiješ s nami týždeň plný objavov, môžeš si vytvoriť nové priateľstvá, a spoznáš v sebe dary, o ktorých si ani netušila. 
  • Ak hľadáš miesto, kde môžeš rásť a zabávať sa pri budovaní sebadôvery, charakteru a celoživotných vzťahov, pobytový tábor Malé ženy je pre Teba skvelou voľbou.  

Našim hlavným cieľom je podpora, povzbudenie a výchova mladej dievčiny v téme dospievania a ženstva, aby sa mohla stať tou najlepšou verziou seba.

7 dní plných spoločných objavov pri aktivitách, ktoré Ti odhalia svet dospievania a ženstva. 

DEŇ ROZPUKU

V tento deň budeme spoznávať prvé zázračné vlastnosti dospievania mladých dievčat. Vyberieme sa na cyklickú cestu za sebadôverou. Zameriame sa na posilnenie fyzického tela - BodyArt s Maťkou.  Aktivity počas dňa budú zamerané na podporu témy osobných hraníc, bezpečnosti na sociálnych sieťach, kiberšikany, ale aj zdravého prístupu k stravovaniu. Čarovný deň rozpuku bude plný dynamiky a zábavy.

DEŇ TVORENIA

Dôležitou fázou cyklickej cesty dospievajúcej dievčiny je objavovanie kreativity, vypúšťanie emočnej záťaže a schopnosti zvládnuť svoje nálady v čase dospievania.  Dievčatá spoznajú Veľký príbeh emócií, hravou a náučnou formou sa zoznámia aj s témou ako sa emočne vysporiadať vo vzťahoch s prvými láskami. V tento deň nás čaká aj tanečno-pohybová aktivita spojená s arteterapiou. 

DEŇ OSLÁV

Na záver týždňa nás čaká spoločná slávnostná ceremónia na prijatie malých žien do sveta ženstva. Deň bude zasvätený prípravám na večernú ceremóniu. Začneme plánovaním pri raňajkách v tráve a budeme pokračovať skrášľovaním priestoru v romantickej záhrade chaty. Vo voľnejšej atmosfére dňa si tak dievčatá môžu užiť vzájomnú radosť z priateľstiev a pomôcť si a poradiť pri príprave svojho zovňajšku na večer. Hlavnou témou dňa bude prijatie svojej krásy. Večer nás čaká zábava a hudba. 


VEČER V KRUHU MALÝCH ŽIEN

Prvý deň zasvätíme  hlavne zoznamovacím aktivitám. Rôznymi zábavnými formami prepojíme všetky mladé žienky pomocou hry, tvorivých aktivít a spoločne započneme objavnú cestu prostredníctvom mesačnej mapy k porozumeniu cyklickosti a obdobia dospievania.  Dievčatá sa zoznámia s pravidlami a významom spoločného kruhu  a spoločne si budeme tvoriť mapu želaní a snov.

DEŇ POHODY

Celodenný výlet nás zavedie ku tvorivej žienke Anke na živé a pulzujúce miesto lazov Detvianskej Huty.  Dievčatá zažijú rodinnú atmosféru na STATKU NA VÝŠINÁCH spojenú s grilovačkou a starostlivosťou o políčka plné levandule a bylín. V rámci dňa si užijú aj domáce zvieratá, výrobu prírodnej kozmetiky a spoznajú tajomstvá výroby kvetinkových vôd a rôznych voňavých olejčekov.   Všetky tieto aktivity doplníme rozhovormi spojenými s cyklickou témou materstva. 

DEŇ PONORU

V tento deň zažijú dievčatá  najhlbší ponor do témy dospievania a vzťahu k vlastnému telu.  Prejdeme si spolu záhady ženského tela a oboznámime sa s užitočnými radami ako si pomôcť na prahu prijatia skutočného ženstva - menštruácie. Dievčatá sa naučia dychové a úľavové polohy, ktoré im na toto obdobie môžu pomôcť. Počas dňa si vyrobíme zdravé "mlsky" na večerné premietanie , možno aj pod hviezdnou oblohou :-)

DEŇ ROZLÚČKY

Sobotňajšie ráno je spojené okrem raňajok so záverečným zdieľaním v kruhu malých žien. Zaprajeme si navzájom to, čo by sme radi v sebe pestovali a ukončíme týždeň spoločného súžitia klbkovým sľubom. Aký to je sľub? 

UVIDÍŠ, neváhaj a pridaj sa k nám !

Ubytovanie na súkromí v romantickej chate.

.... miesto kde budete snívať a rásť... 

Ľahko dostupná chata Tri Lipy v obci Bratkovica - Detvianska Huta sa nachádza v krásnom horskom prostredí pod vulkánom Poľana.

Sprievodkyne Malých žien

Lektorka SvetLa

Moje meno je SvetLa a som umelecká terapeutka. Veľmi rada vytváram projekty, ktoré môžu ľudí posúvať bližšie k svojej podstate. Práca s mládežou a témou ženstva je pre aktuálny svet zásadná. Mesačný dom má zmysel !

Lektorka Alicka

Volám sa Alicka, som predsedníčkou združenia Oživená, pod ktorého záštitou je aj projekt Mesačný dom. Mám pedagogické vzdelanie a páči sa mi práca s deťmi a mládežou. Inšpiruje ma to, že energiu, ktorú venujem tomuto projektu zlepšuje našu budúcnosť a svet.


Lektorka Any

Volám sa Any. Som zdravotná sestra a pracujem na gynekologickej ambulancii. Prišiel čas zvedomovať malým aj veľkým ženám cyklickosť, jej premeny a dary. A ja chcem byť súčasťou tohto procesu.

Lektorka Maťa

Volám sa Maťa a som policajtka. Väčšinu života som v mužskom prostredí a aj vďaka svojej práci som zistila, aké je dôležité podporiť zdravé sebavedomie žien, ktoré sa rodí práve v období dospievania. Zdanlivo nesúvisiace témy tak prepájam v tomto krásnom projekte.

Na ceste dievčatá povedú aj naši hostia...

Lektorka Anna

Volám sa Anna a založila som so svojim manželom rodový statok. Spoločne prepájame silu prírody lazov s jemnosťou kvetinovej kozmetiky a robíme to s najväčšou láskou k našej práci a prírode. Vyrábame našu vlastnú kozmetiku, ktorá obsahuje iba prírodné zložky, ktoré sú buď dopestované alebo získané u nás na gazdovstve. Máme syna Markusa a všetci traja sa už tešíme ako opäť privítame dievčatá na našom statku a spoločne sa zapojíme do spolupráce. 


Lektorka Laura

Som Laura  a patrím medzi tvorivé bytosti. Som maminka dvoch malých žien, grafička, a mnoho iného v jednom tele.  Venujem sa tvorbe propagačnej grafiky, výrobe prírodnej kozmetiky, organizovaniu táborov či workshopov s umeleckým a ekologickým zameraním, maľujem tetovania hennou, občas zorganizujem aj stretnutia pre maminky s deťmi alebo tehotné žienky.  Dievčatám prinášam tému sebalásky cez moje životné skúsenosti, ktoré mňa samu vedú k tomu naučiť sa milovať len preto, že som. 


Lektorka Maťka

Volám sa Martina a venujem sa maľovaniu bodkovaných mandál, taktiež poradenstvu v oblasti zelených potravín a celostného zdravia. Dievčatám chcem v procese vytvárania osobnej mandaly pomôcť posilniť prepojenie so svojim vnútorným svetom a umožniť im lepšie pochopiť samé seba. Je to spôsob ako vyjadriť svoje pocity, emócie a myšlienky prostredníctvom umenia a vlastnej kreativity.


Lektorka Katka

Volám sa Katka a byť súčasťou tímu mesačný dom je pre mňa pocta. Som žena, ktorá s radosťou odfotí a zachytí momenty, keď sa tvorí v mesačnom dome. Učím dievčatá tvorbe osobných mandál a častokrát dievčatám upravím vlásky, aby vynikla ich krása a získali pocit výnimočnosti nielen pri našej obľúbenej záverečnej módnej prehliadke. Rada tvorím kreatívne a s láskou.

Čo potrebujú rodičia o tábore vedieť ?


Pobytový tábor je zameraný na vzdelávanie dospievajúcich dievčat v otázkach spojených s obdobím puberty. 

Hlavným zámerom je upraviť postoj adolescentov k svojmu fyzickému telu. V bezpečnom prostredí sa oboznámime s témou menštruácie, hygieny tela a odovzdáme informácie ohľadom fyzických a psychických zmien v čase puberty a dospievania.

Dievčatá budú edukované o správnej životospráve - stravovaní, pohybe, kiberšikane, témam anatómie ženského tela, cyklickosti a témach spojených s menštruáciou.

PODMIENKY ÚČASTI V LETNOM TÁBORE:

Zákonní zástupcovia odoslaním prihlášky do letného tábora vyjadrujú súhlas s nasledovnými podmienkami:

  • Používanie mobilného telefónu je možné len so súhlasom vedúcich osôb.
  • Za poškodenie alebo stratu cenných predmetov a finančnej hotovosti vedúce osoby nezodpovedajú.
  • Pri nástupe do letného tábora je potrebné odovzdať kópiu preukazu poistenca.
  • Pri nástupe do letného tábora je potrebné odovzdať vyplnené tlačivo Vyhlásenie o bezinfekčnosti.
  • V poplatku je zahrnuté: strava - ovocná desiata, obed, olovrant, pitný režim, nájom v priestoroch 3pé centra, náklady na didaktické hry, cestovné náklady, upomienkové predmety, finančná odmena pre lektorov.

Detailnejšie informácie ohľadom ceny, rezervácie a ďalších potrebných náležitostí nájdete uvedené nižšie na stránke pod názvom ČASTÉ OTÁZKY O TÁBORE.

Záväzná prihláška

Zarezervujete si vaše miesto včas - do 15. júla 2024. 

A takto nám bolo počas minulých rokov...

Časté otázky o tábore

1. Kedy máme prísť do tábora a kedy sa z tábora odchádza?

Váš príchod je očakávaný v nedeľu poobede o 14:00 hod.  Odchod z tábora je  v sobotu po raňajkách o 10:00 hod. 

2. Kde budeme tráviť väčšinu času počas tábora?

Väčšinu času strávime spolu v spoločenskom priestore romantickej chalupy a aj na rozľahlej vonkajšej trávnatej ploche v rámci pozemku. Budeme si vychutnávať slnečné lúče pri rozhovoroch, pohybových aktivitách a prípadných prechádzkach po okolí.

3. Aký druh jedla sa bude podávať?

Stravovanie je zabezpečené certifikovanou kuchárkou ubytovacieho zriadenia. Strava bude dievčatám k dispozícií 5 x denne. Pripravené budú pre nich ovocné desiaty, oriešky a spoločne si budeme pripravovať aj domáce zdravé koláčiky. 

4. Mám obavy, že sa to mojej dcére nebude páčiť. 

Maminky väčšinou okamžite pochopia hodnotu programu tábora, zatiaľ čo dievčatá sa môžu zdráhať. V niektorých prípadoch to platí aj naopak :-).  Naša skúsenosť z iných aktivít s dospievajúcou mládežou je, že sa po príchode začnú mladé dievčatá navzájom spoznávať, a takmer okamžite prekonajú obavy a vychutnajú si zážitok.

5. Koľko stojí denný tábor a čo všetko je v cene?

Poplatok pre osobu je 270 €, ktorý treba vyplatiť v plnej sume 7 dní od registrácie. V poplatku je zahrnuté: strava - ovocná desiata, obed, olovrant, pitný režim, ubytovanie, náklady na didaktické hry, cestovné náklady, upomienkové predmety, finančná odmena pre lektorov.