Zážitkový víkend pre maminky     s dcérami

Poďte spolu prežiť spoločný víkend v nádhernom prostredí hrušovských lazov.

Tento čas je predovšetkým o spojení. Opätovné spojenie so sebou, vašou dcérou, prírodou a skupinou podobne zmýšľajúcich žien. 


  • Máte záujem zlepšiť svoj vzťah s dcérou, ako aj komunikáciu a vzájomnú dôveru?
  • Chcete sa znova spojiť a zabaviť sa so svojou dcérou v pokojnom prostredí?
  • Chcete si spoločne vytvoriť zdravé rituály starostlivosti o seba, ktoré si vezmete so sebou domov?
  • Radi by ste tento spoločný čas zavŕšili krásnou oslavou ženstva?

Vzťahy medzi matkami a ich dcérami nie sú vždy jednoduché. Napriek tomu to môže byť jeden z najdôležitejších vzťahov, aké môže žena v živote mať. 

Cieľom a náplňou víkendového pobytu je pomôcť vám porozumieť sebe a svojmu správaniu, aby ste si mohli navzájom vytvoriť naplnenejší vzťah. 

Tento jedinečný spoločný čas vám pomôže lepšie sa spoznať, aby ste sa mohli navzájom prejavovať autentickejším, láskyplnejším a prepojenejším spôsobom.

3 dni plné spoločných prežitkov pri aktivitách, ktoré Vám pomôžu pochopiť a spojiť Vaše DVA SVETY !  

DEŇ V BABYLONE

Sobotňajšie ráno započneme pohybom,  po ktorom budú nasledovať chutné raňajky. Zvyšok dňa bude venovaný aktivitám v celej skupine, ale aj v rozdelených skupinách len tínedžerov a len mamičiek. Zažijeme aj spoločné párové (matka-dcéra) aktivity.  

V tento deň to bude o našom jedinečnom ženskom svete, jeho skrytých aspektoch a hlbokom porozumení vzťahov, takže sa dozvieme niečo viac o sebe a komunikácii.  Pripravíme pre vás aj zdravé rituály a praktické rady, ktoré si vezmete so sebou domov. Večer zakončíme aktivitami pri ohni.VEČER ZRKADIEL

Uvítací kruh započne po spoločnej večery v piatok o 19tej hodine. Spoločné "hravé" zoznamovanie postupne vymenia aktivity všímavosti, zrkadlenia rolí, relaxačné techniky a oboznámime sa s materiálmi, ktoré budeme používať na prácu počas celého pobytu.  

Postaráme sa o svoje pohodlie, rozhýbeme svoje telo v rytmoch tanca a hier, ktoré nám pomôžu postupne pootvárať témy vzťahu k sebe a nášmu matersko- dcérskemu partnerstvu. 


OSLAVA MENARCHE

Zavŕšením pobytu bude spoločná oslava prijatia ženstva a vzájomného sesterstva, ktoré pri takýchto príležitostiach medzi ženami prirodzene vzniká. 

Prechod od dievčenskej (detskej) energie do sveta ženstva, plodnosti a cyklickosti potrebuje jednoznačne priestor v živote zrelej a dospievajúcej ženy. Osláviť tento čas je "pocta sebe" a nie len mávnutie ruky nad "obdobím potiaží", v ktorom nevnímame všetky dary tohto času.  

NIE, nie je to hra na "kruhy žien s ezopríbehmi", ale hodnotný čas a priestor strávený medzi ženami, ktoré majú svoje zážitky v sebe hlboko uložené - vyslovené a prežité. Liečia a zvedomujú časť nás, ktorá bola "nepovšimnutá".

UBYTOVANIE V SÚKROMÍ

na lazoch, uprostred prírody...
...tam, kde ešte počuť trávu rásť...

Chata Na Jablonci je súčasťou lazníckeho osídlenia Jablonec, nachádzajúceho sa asi 2 km od obce Hrušov (okr. Veľký Krtíš). Zariadenie sa nachádza v malebnom prostredí obklopenom prírodou a vytvára pokojnú, "domácu" atmosféru.

Posvietime vám na cestu 

Lektorka SvetLa

Cieľom mojej práce je pomáhať ľuďom rozpoznať, ako žijú mimo svoj obmedzujúci systém viery, posúvať tieto presvedčenia a žiť cez svoje vyššie ja a nekonať na základe svojho ega. 

Tancom pomáham nachádzať prístupy k svojmu telu a pocitom. Vediem tanečné dielne, workshopy a prednášky na Slovensku. Spájam svoje takmer dvanásťročné poznatky z etnológie, epigenetiky, a neurovied v práci so ženskými a mužskými skupinami na rôzne témy. www.zosvetla.sk

Lektorka Any

Víkendom Vás povedie ambasádorka projektu Mesačný dom, ktorá je vyštudovaná zdravotná sestra s dlhoročnou praxou na gynekologickej ambulancii. Menštruačný cyklus dievčat a žien je každodennou súčasťou jej práce. Dôverne pozná systém fungovania ženského tela a zároveň chápe úskalia ženskej premenlivosti, ktoré prináša ženám v produktívnom veku aj MENOPUAZE formou prednášok a osvety.Čo môžete očakávať ?

Maminky a mladé dievčatá dostanú šancu dozvedieť sa o sebe z pohľadu cyklickosti a moderného prístupu k ženstvu. Spolu sa naučíte, ako pracovať so svojimi pocitmi namiesto toho, aby ste ich premietali jedna na druhú. 

Matkám ponúkneme príležitosť na sebareflexiu v rámci primárnych zranení a pomôžeme vám nahliadnuť na náročný proces postupného prepúšťania dieťaťa do sveta produktívneho ženstva. 

Čas bude aj na oddych a objavovanie krásnej prírody hrušovských lazov. Záver pobytu slávnostne zakončíme oslavou prijatia ženstva - MENARCHE.

  • Víkendový pobyt Cesta Svätojánskych mušiek je doporučený pre maminky a ich dospievajúce dcéry vo veku od 12 do 19 rokov. 
  • Ubytovanie na 2 noci, izby pre dve dvojice mama a dcéra.
  • Výživné jedlo: raňajky, obedy a večere (2 x raňajky, 2 x večera, 2 x obed, veľa ďalších dobrôt a pochutín).
  • Cena pobytu je 150 € na osobu / pár - mamina a dcéra 300 €.

Detailnejšie informácie ohľadom ceny, rezervácie a ďalších potrebných náležitostí nájdete uvedené nižšie na stránke pod názvom ČASTÉ OTÁZKY O POBYTE.

Záväzná prihláška

Zarezervujete si vaše miesto včas - do 7. mája 2024.   

Časté otázky o pobyte

1. Kedy máme prísť v piatok?

Váš príchod je očakávaný v piatok popoludní od 16:00 hod.  V piatok večer máme uvítací kruh, takže by bolo skvelé, keby ste sa tam dostali najneskôr okolo 18:00 na večeru (ak však prídete o niečo neskôr, dajte nám prosím vedieť včas).

2. Aké ubytovanie dostaneme?

K dispozícií je dvojpodlažný vidiecky apartmán. V podkroví, ktoré je prístupné schodiskom zo spoločenskej miestnosti s kuchyňou sa nachádzajú 3 spálne – každá s vlastnou kúpeľňou (so sprchovým kútom a WC). Zelená izba disponuje manželskou posteľou a dvomi oddelenými posteľami. V Modrej izbe je manželská posteľ a ďalšia posteľ s výsuvným lôžkom. V Červenej izbe sa nachádza manželská posteľ a prístelka. V jednej izbe budú ubytované dve dvojice maminka a dcéra.

3. O koľkej odchádzame v nedeľu?

Čas odchodu je od 14:00 hod. po spoločnom obede. 

4. Kde budeme tráviť väčšinu času počas pobytu?

Väčšinu času strávime spolu v spoločenskom priestore chaty a hlavne na rozľahlej vonkajšej krytej terase. Budeme si vychutnávať slnečné lúče pri rozhovoroch, pohybových aktivitách a prechádzkach po okolí.

5. Aký druh jedla sa bude podávať?

Stravovanie je zabezpečené zo strany výživovej poradkyne, ktorá varí chutné a zdravé vegetariánske a vegánske jedlá.

6. Mám obavy, že sa to mojej dcére nebude páčiť. 

Maminky väčšinou okamžite pochopia hodnotu programu, zatiaľ čo dievčatá sa môžu zdráhať. V niektorých prípadoch to platí aj naopak :-).  Naša skúsenosť z iných aktivít s dospievajúcou mládežou je, že sa po príchode začnú mladé dievčatá navzájom spoznávať, a takmer okamžite prekonajú obavy a vychutnajú si zážitok.

7- Koľko stojí pobyt a čo všetko je v cene?

Poplatok pre pár (matka & dcéra) je 300 €.  V cene je zahrnuté ubytovanie na 2 noci, 2 x raňajky, 2 x večera, 2 x obed, veľa ďalších dobrôt a pochutín, materiály na ústranie používané počas víkendu a drobné spomienkové darčeky, prekvapenie na záverečne oslave ženstva, lektorné

8. Aké sú podmienky rezervácie pobytu?

Pri rezervácii sa vyžaduje záloha vo výške 100 €. Zostatok bude splatný 7 dní pred začiatkom kurzu alebo osobne na základe dohody.  Ak dôjde k zrušeniu pobytu 10 dní pred začiatkom, nebude možné vrátiť peniaze z dôvodu pravdepodobnosti, že nebude možné obsadiť miesta.

A takto nám bolo v tomto ročníku...