DENNÝ TÁBOR PRE DIEVČATÁ VO VEKU 9- 12 ROKOV


Týždeň plný objavov a rastu

LUČENEC

8.7. - 12.7.2024

MIESTO KONANIA: 

3Pé rodinné centrum

Sokolská 12, 984 01 Lučenec


cena: 150€

Pridaj sa do našej táborovej rodiny.

  • Ak si dievča vo veku od 9 do 12 rokov, tento tábor je presne pre teba. Zažiješ s nami týždeň plný objavov, môžeš si vytvoriť nové priateľstvá, a spoznáš v sebe dary, o ktorých si ani netušila. 
  • Ak hľadáš miesto, kde môžeš rásť a zabávať sa pri budovaní sebadôvery, charakteru a celoživotných vzťahov, Tajuplná krajina je pre Teba skvelou voľbou.  

Našim hlavným cieľom je podpora, povzbudenie a výchova mladej dievčiny v téme dospievania a ženstva, aby sa mohla stať tou najlepšou verziou seba.

5 dní plných spoločných objavov pri aktivitách, ktoré Ti odhalia tajuplný svet dospievania a ženstva. 

DEŇ ROZPUKU

V tento deň budeme spoznávať prvé zázračné vlastnosti dospievania mladých dievčat. Vyberieme sa na cyklickú cestu za sebadôverou. Zameriame sa na posilnenie fyzického tela - BodyArt s Maťkou.  Aktivity počas dňa budú zamerané na podporu témy osobných hraníc, bezpečnosti na sociálnych sieťach, kiberšikany, ale aj zdravého prístupu k stravovaniu. Čarovný deň rozpuku bude plný dynamiky a zábavy.

DEŇ TVORENIA

Dôležitou fázou cyklickej cesty Tajuplnou krajinou je objavovanie kreativity, vypúšťanie emočnej záťaže a schopnosti zvládnuť svoje nálady v čase dospievania.  Dievčatá spoznajú Veľký príbeh emócií hravou a náučnou formou a vyskúšajú si výrobu prírodnej kozmetiky, ktorú môžu využiť pre seba. V tento deň nás čaká aj príprava na záverečný ceremoniál v posledný deň tábora.


OBJAVENIE TAJUPLNEJ KRAJINY

Prvý deň zasvätíme  hlavne zoznamovacím aktivitám. Rôznymi zábavnými formami prepojíme všetky mladé táborničky  v pohybovo-tanečných hrách. Započneme objavnú cestu tajuplnou krajinou prostredníctvom mesačnej mapy. Dievčatá sa zoznámia s pravidlami a významom spoločného kruhu  a dostanú prvé indície o cyklickej ceste krajinou. Zabavíme sa pri tvorivej činnosti s hlinou.

DEŇ POHODY

Celodenný výlet Tajuplnou krajinou  nás zavedie ku kvetinárke Zuzke do malebnej záhrady s bazénom.  Dievčatá zažijú rodinnú atmosféru spojenú s grilovačkou a starostlivosťou o domáce zvieratá.  Prechádzkou po okolí spoznáme prírodné živly, lúčne kvety uvijeme do venčekov a po zdravom obede si budeme užívať slnečné lúče v bazéne. Všetky tieto aktivity doplníme rozhovormi spojenými s cyklickou témou materstva. 

DEŇ PONORU

Záverečný deň prináša najhlbší ponor v Tajuplne krajine. Ponoríme sa do najtajnejších tém dospievania a ženstva. Prejdeme si spolu záhady ženského tela a oboznámime sa s užitočnými radami ako si pomôcť na prahu prijatia skutočného ženstva - menštruácie. Dievčatá sa naučia dychové a úľavové polohy, ktoré im na toto obdobie môžu pomôcť. Na záver dňa nás čaká spoločná slávnostná ceremónia, módna prehliadka a voľná zábava.

Denný tábor v podkroví rodinného centra

...v centre mesta s altánkom a zelenou záhradou...

Priestor v podkroví je vybavený vlastnou kuchynkou a klimatizáciou.  MIESTO KONANIA: 3Pé rodinné centrumSokolská 12, 984 01 Lučenec (vedľa Strednej pedagogickej školy).

Prevedieme vás Tajuplnou krajinou

Lektorka SvetLa

Moje meno je SvetLa a som umelecká terapeutka. Veľmi rada vytváram projekty, ktoré môžu ľudí posúvať bližšie k svojej podstate. Práca s mládežou a témou ženstva je pre aktuálny svet zásadná. Mesačný dom má zmysel !

Lektorka Alicka

Volám sa Alicka, som predsedníčkou združenia Oživená, pod ktorého záštitou je aj projekt Mesačný dom. Mám pedagogické vzdelanie a páči sa mi práca s deťmi a mládežou. Inšpiruje ma to, že energiu, ktorú venujem tomuto projektu zlepšuje našu budúcnosť a svet.


Lektorka Any

Volám sa Any. Som zdravotná sestra a pracujem na gynekologickej ambulancii. Prišiel čas zvedomovať malým aj veľkým ženám cyklickosť, jej premeny a dary. A ja chcem byť súčasťou tohto procesu.

Lektorka Maťa

Volám sa Maťa a som policajtka. Väčšinu života som v mužskom prostredí a aj vďaka svojej práci som zistila, aké je dôležité podporiť zdravé sebavedomie žien, ktoré sa rodí práve v období dospievania. Zdanlivo nesúvisiace témy tak prepájam v tomto krásnom projekte.

Na ceste dievčatá povedú aj naši hostia...

Lektorka Zuzka

Volám sa Zuzana, som kvetinárka a kreatívna duša, a to doslovne na všetkých frontoch.  Milujem varenie, pečenie, za šijacím strojom tvorím dekoratívne predmety z textilu a rada zbieram byliny na okolitých lúkach Jelšovca. Svoje nadobudnuté skúsenosti ponúkam aj dievčatám z denného tábora. Mini prednáška o bylinkách,  chove zvierat, včelárstve, vytvoriť si malý šitý darček, to je kúsok z toho, čo môžu dievčatá u nás zažiť.


Lektorka Nyja Maja

Volám sa Mária a som výtvarníčka, ktorá pracuje s nepálenou hlinou. Tvorím hlinené plastiky priamo na steny do rôznych interiérov. Moje hlinené reliéfy môžete vidieť aj v podobe prenosných obrazov, či zrkadla v hlinených rámoch. Počas tvorivej dielne si dievčatá pod mojim vedením vytvoria svoj hlinený obraz, na ktorom stvárnia seba. V radostnej, uvoľnenej tvorbe sa tak budú môcť prepojiť so sebou a vychutnať si ten jedinečný okamih.


Čo potrebujú rodičia o tábore vedieť ?


Denný tábor je zameraný na vzdelávanie a rozvoj dievčat v predpubertálnom období. Hlavným zámerom je pripraviť dievčatá na obdobie puberty, upraviť postoj k svojmu fyzickému telu. 

V bezpečnom prostredí sa môžu dievčatá oboznámiť s témou menštruácie, hygieny tela a odovzdáme im informácie ohľadom fyzických a psychických zmien v čase puberty a dospievania

Dievčatá budú edukované o správnej životospráve - stravovaní, pohybe, kiberšikane, témam anatómie ženského tela, cyklickosti a témach spojených s menštruáciou.


PODMIENKY ÚČASTI V LETNOM TÁBORE:

Zákonní zástupcovia odoslaním prihlášky do letného tábora vyjadrujú súhlas s nasledovnými podmienkami:

  • Používanie mobilného telefónu je možné len so súhlasom vedúcich osôb.
  • Za poškodenie alebo stratu cenných predmetov a finančnej hotovosti vedúce osoby nezodpovedajú.
  • Pri nástupe do letného tábora je potrebné odovzdať kópiu preukazu poistenca.
  • Pri nástupe do letného tábora je potrebné odovzdať vyplnené tlačivo Vyhlásenie o bezinfekčnosti.
  • V poplatku je zahrnuté: strava - ovocná desiata, obed, olovrant, pitný režim, nájom v priestoroch 3pé centra, náklady na didaktické hry, cestovné náklady, upomienkové predmety, finančná odmena pre lektorov.

Detailnejšie informácie ohľadom ceny, rezervácie a ďalších potrebných náležitostí nájdete uvedené nižšie na stránke pod názvom ČASTÉ OTÁZKY O TÁBORE.

Záväzná prihláška

Zarezervujete si vaše miesto včas - do 31. júna 2024. 

A takto nám bolo počas minulých rokov...

Časté otázky o tábore

1. Kedy máme prísť ráno do tábora a kedy sa z tábora odchádza?

Váš príchod je očakávaný v pondelok ráno od 7:30 hod.  Odchod z tábora je od 15:00 najpozdejšie do  15:30 hod. 

2. Kde budeme tráviť väčšinu času počas tábora?

Väčšinu času strávime spolu v spoločenskom priestore rodinného centra a aj na rozľahlej vonkajšej trávnatej ploche v rámci centra. Budeme si vychutnávať slnečné lúče pri rozhovoroch, pohybových aktivitách a prípadných prechádzkach po okolí.

3. Aký druh jedla sa bude podávať?

Stravovanie je zabezpečené donáškou z verejného stravovacieho zariadenia " Naše Lahôdky".  Dievčatá budú mať zabezpečené aj ovocné desiaty, oriešky a jogurty. 

4. Mám obavy, že sa to mojej dcére nebude páčiť. 

Maminky väčšinou okamžite pochopia hodnotu programu tábora, zatiaľ čo dievčatá sa môžu zdráhať. V niektorých prípadoch to platí aj naopak :-).  Naša skúsenosť z iných aktivít s dospievajúcou mládežou je, že sa po príchode začnú mladé dievčatá navzájom spoznávať, a takmer okamžite prekonajú obavy a vychutnajú si zážitok.

5. Koľko stojí denný tábor a čo všetko je v cene?

Poplatok pre osobu je 150 €, ktorý treba vyplatiť v plnej sume 7 dní od registrácie. V poplatku je zahrnuté: strava - ovocná desiata, obed, olovrant, pitný režim, nájom v priestoroch 3pé centra, náklady na didaktické hry, cestovné náklady, upomienkové predmety, finančná odmena pre lektorov.